Dzień 10 – tor rajdowy i praca marzeń Wojtka

by Karol Lewandowski

27.07.2017, czwartek

 

Trochę nam się przedłuża czekanie na busa w tym Chicago i szczerze to trochę martwiliśmy się o to, co będziemy tu robić tyle czasu. W końcu mało miastowi jesteśmy i raczej nie szukamy rozrywek w mieście. Ale po naszym spotkaniu z Polonią poznaliśmy mnóstwo życzliwych i ciekawych Polaków tu mieszkających, którzy chcąc pokazać nam kawałek swojego życia, niesamowicie urozmaicają nam czas.

W ten sposób poznaliśmy m.in. Wojtka – świdniczanina, który od 5 lat mieszka w Chicago i prowadzi takie życie, że prawdziwie nas dziś zatkało. Jakby to powiedzieć… Wojtek jest opiekunem domu z garażem. Tylko w tym garażu zamiast Volkswagena golfa stoi kilkanaście nieprzeciętnych wyścigówek, a dom… hmm… jest domem bardzo mądrym, bo można mu powiedzieć, żeby grał Elvisa i z głośników zaczyna śpiewać Elvis. A z tarasu mogliśmy oglądać wyścigi prywatnych zajawkowiczów tego sportu przegryzając stekiem i kukurydzą. A potem sami mogliśmy zasiąść za sterami i … popędzić po torze? Każdy wybrał sobie swój wymarzony model, taki, którego za dzieciaka wybierał z puli resoraków do zabawy.

Szok i niedowierzanie co nas dziś spotkało. Wciąż trawimy dzisiejszy dzień.

Dzięki Wojtek za ten niebanalny dzień, dzień jakiego sami nigdy byśmy sobie nie zaplanowali <3

[divider]

P.S. Sporo osób pyta, czy z tej podróży (Busem przez 3 Ameryki) jest planowana książka. Tak, zdecydowanie z tej podróży będzie książka :), a jeśli chcecie dostać maila gdy tylko ta książka się pojawi to dopiszcie się do specjalnego newslettera tutaj: https://www.busemprzezswiat.pl/r/ksiazka3ameryki/ Osoby zapisane do listy będą dostaną informację o książce jako pierwsze 😉

Nasze książki

Cześć! Witaj na naszym blogu

Nazywamy się Karol, Ola i Gaja Lewandowscy, pochodzimy ze Świdnicy oraz Kielc i jesteśmy blogerami, podróżnikami i autorami 8 książek. Od kilkunastu lat podróżujemy po świecie starym kolorowym busikiem. W sumie przejechaliśmy ponad 500.000 km i odwiedziliśmy już ponad 60 państw na 5 kontynentach. Na tym blogu znajdziesz relacje z naszych podróży i porady jak organizować własne wyjazdy.

Najnowszy na blogu

@2022 – Supertramp Karol Lewandowski, Busem Przez Świat