Wyprawa American Dream Trip 2012 (informacja prasowa dla mediów)

Informacja prasowa o wyprawie:

(zezwalamy na publikowanie całego posta i zdjęć w dowolnych mediach, prosimy jedynie o podanie źródła)


Wyprawa American Dream Trip 2012

Piątka wrocławskich studentów 2 lata temu pomimo braku pieniędzy postanowiła spełnić swoje marzenia – kupili starego busa za 2000 zł, pomalowali go w kolorowe barwy i wyruszyli w nieznane – w kierunku Portugalii (filmy z wyprawy >>).

Udało im się przejechać kawał świata – odwiedzili już 28 państw. Po drodze przeżyli dziesiątki przygód, stracili wszystkie bagaże w Barcelonie, uciekali przez bykiem i niedźwiedziem, balowali z pastorem w szwajcarskich Alpach, przejechali Ukrainę śladami Mickiewicza, odwiedzili Drakulę w Transylwanii i dotarli aż do Stambułu. Ich przygody spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem internautów – ich fanpage ma ponad 13 tys. fanów, bloga odwiedziło ponad milion osób, filmy obejrzano ponad 300 tysięcy razy, powstała nawet książka z ich przygodami, byli w największych polskich telewizjach. W Polsce zaczęły powstawać kolejne projekty zainspirowane ich wyprawami – dziesiątki młodych ludzi starymi autami wyruszają w świat.

Ekipa pojawiała się ostatnio w kilku telewizjach i na wielu uczelniach i festiwalach, aby zobaczyć gdzie można ich spotkać w najbliższym okresie zapraszamy do ich kalendarium.

Projekt Busem Przez Świat zakłada objechanie całego świata starym ogórkiem. W tym roku studenci wyruszają w kolejny etap – przez Amerykę Północną – wyprawa American Dream Trip 2012.  W 3 miesiące kolorowy bus przejedzie przez Kanadę, USA i Meksyk – w sumie ponad 20 tys. km.

W ramach wyprawy American Dream Trip 2012 zostanie zrealizowany film “Jakie jest Twoje marzenie?” ekipa Busem Przez Świat pokaże Amerykę okiem młodych Polaków i realizując własną wyprawę marzeń starym autem, będą pytać napotkanych ludzi – niezależnie od ich wieku i statusu – o ich marzenia.

Jak zwykle na blogu będzie można online śledzić położenie Busa na mapie, codziennie będą się pojawiać relację i zdjęcia, a co kilka dni filmy.

Poprzednimi wyprawami pokazali, że potrafią realizować swoje marzenia i nie poddają się – busem z 1989 roku, za 2 tys. zł przejechali 30 tys. km i pomimo niejednej awarii skrzyni biegów, kilku napraw auta i kradzieży wszystkich bagaży i dokumentów, zawsze docierali do celu.

Przygotowania do wyprawy oraz relacje można śledzić na ich blogu www.busemprzezswiat.pl i na fanpage www.facebook.com/BusemPrzezSwiat

Można też wesprzeć wyprawę zamawiając za symboliczne 10zł pocztówkę z Ameryki na ich blogu i tym samym fundując litr paliwa na wyprawę.

Dalej można też zostać sponsorem wyprawy American Dream Trip 2012 i otrzymać reklamę:

Sponsorom ekipa oferuje reklamę wśród naszych widzów – są to ludzie młodzi, aktywni, głównie w wieku od 15 do 30 lat z całej Polski ale także z zagranicy (stronę odwiedzili widzowie z ponad 50 państw). Z korzyściami dla sponsora można zapoznać się na ich stronie w zakładce sponsoring.

NAZWA WYPRAWY:

AMERICAN DREAM TRIP 2012

TERMIN WYPRAWY

1 lipca – 30 września 2012 ( 3 miesiące)

TRASA

20 tys km dookoła Ameryki Północnej – Kanada, USA i Meksyk.

WIDEO

Krótki film o projekcie: http://www.youtube.com/watch?v=TNk-SGGGn2g&feature=player_embedded

Kontakt do ekipy

Karol Lewandowski, tel. 660676965
organizator projektu
Busem Przez Świat

strona www.BusemPrzezSwiat.pl
profil na FB http://www.facebook.com/BusemPrzezSwiat
badź na bieżąco – zapisz się do subskrypcji https://www.busemprzezswiat.pl/o-projekcie/subskrypcja-badz-na-biezaco/


About Karol Lewandowski

Bloger, youtuber, zawodowy podróżnik. Z wykształcenia inżynier robotyki i magister zaawansowanej informatyki. Odwiedził ponad 60 państw na 5 kontynentach. Autor 4 bestsellerowych książek podróżniczych. Kontakt: karol@busemprzezswiat.pl