Busami na wschód 2011 – mapa – wstępna trasa

Znamy już wstępną trasę kolejnej zagranicznej wyprawy.

Wiemy już na pewno, że rezygnujemy z Białorusi, a co za tym idzie także z Litwy i zaczynamy podróż od Ukrainy.

Trasę planujemy na 40dni. Start 01 sierpnia 2011.

Najpierw przez Ukrainę chcemy dotrzeć śladami Mickiewicza przez Stepy Akermańskie do Odessy i na Krym, po drodze odwiedzając polską wioskę w Mołdawii, następnie wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego jedziemy przez Rumunię, gdzie odwiedzimy Zamek Drakuli w Transylwanii i Bułgarię do Turcji gdzie zawitamy do Istambułu i na chwilę postawimy nogę w Azji. Hagia Sofia-na stroneZ Turcji przeskakujemy na Morze Śródziemne i jedziemy do Aten aby poczuć starożytną Grecję. Przez kraj betonowych bunkrów, Albanię pojedziemy do Macedonii po drodze odwiedzając miasto tysiąca okien.  Stamtąd przez Kosowo i Serbię do Czarnogóry a następnie przez Bośnię i Hercegowinę powylegiwać się na plażach w Chorwacji. Przez Słowenię, Węgry i Słowację powrót do Polski.

Państwa, które chcemy odwiedzić (w kolejności) :34857_rumunia_transylwania_karpaty_poludniowe_retezat

 1. Ukraina,
 2. Mołdawia,
 3. Rumunia,
 4. Bułgaria,
 5. Turcja,
 6. Grecja,
 7. Albania,
 8. Macedonia,
 9. Serbia,
 10. Czarnogóra,ateny_1273
 11. Bośnia i Hercegowina,
 12. Chorwacja,
 13. Słowenia,
 14. Węgry,
 15. Słowacja.

Przypominamy,  że szukamy chętnych na wolne miejsce w busie 😉 , formularz i więcej info >>

4230_grecja_wyspa_plaza

Ponieważ chcą do nas dołączyć kolejne samochody (VW busy i inne stare auta) prawdopodobnie podzielimy się na mniejsze ekipy po 2-3 auta. Wszystkie ekipy wystartują razem z Polski i pokonają mniej więcej tą samą drogę ale trasę i tempo każda ekipa będzie ustalała sama. Kilka etapów przejedziemy wspólną kolumną wszystkimi samochodami  a co kilka dni będziemy się się spotykać w ustalonych miejscach wszystkimi ekipami.


Pokaż Busem na wschód 2011 na większej mapie

About Karol Lewandowski

Bloger, youtuber, zawodowy podróżnik. Z wykształcenia inżynier robotyki i magister zaawansowanej informatyki. Odwiedził ponad 60 państw na 5 kontynentach. Autor 4 bestsellerowych książek podróżniczych. Kontakt: karol@busemprzezswiat.pl